• Pieluchy tetrowe

Pieluszki tetrowe to najpopularniejsza i najtańsza zarazem forma pieluch materiałowych, które od lat znajdują miejsce w wyprawce dla dziecka. W naszej ofercie znajdziecie zarówno zwykłe, białe pieluchy tetrowe, jak i takie z kolorowymi, dziecięcymi nadrukami. Możecie zarówno zakupić je pojedynczo, wybierając każdy wzór z osobna, jak i zdecydować się na jeden z proponowanych przez nas zestawów. 

Ile pieluch tetrowych powinno znaleźć się w wyprawce?

Warto zakupić minimum 6-8 pieluszek materiałowych: tetrowych, muślinowych lub bambusowych (sama wybierz, które z nich będą przeważać w Waszej wyprawce). 

Do czego używa się pieluch tetrowych?

W dzisiejszych czasach pieluch tetrowych rzadko używa się już do pieluchowania dziecka. Wyjątkiem są sytuacje, gdy dziecko ma nieprawidłowości w rozwoju bioderek (tzw. dysplazję). Wówczas pieluchy tetrowe mogą znaleźć zastosowanie do szerokiego pieluchowania, wspomagającego ich prawidłowy rozwój. Częściej pieluchy tetrowe stosuje się do celów takich jak: przykrywanie i spowijanie dziecka, wycieranie twarzy i ciała, jako myjka w czasie kąpieli, jako podkład antypoślizgowy w wanience, jako podkład antypotowy w foteliku, czy jako dodatkowa warstwa chroniąca materace przez przemoczeniem. Pieluszkę tetrową warto zabierać również na wizytę do lekarza, aby np. nie układać dziecka bezpośrednio na twardą wagę w przychodni. 

  • Parameters