• Ubranka dla chłopca w wieku niemowlęcym - Rozmiary: 56, 62, 68, 74, 80, 86

 

Na ubranka niemowlęce w wyprawce dla chłopca składają się, takie elementy, jak: body niemowlęce, pajacyki, rampersy, śpiochy, kaftaniki, czapeczki, buciki-niechodki, skarpetki, półśpiochy lub spodenki, kombinezony wiosenno-jesienne i zimowe. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno te pozycje do kupienia pojedynczo, jak również komplety niemowlęce – zwykle są to body ze spodenkami lub półśpiochami, pajacyk z czapką lub koszulka i spodenki.

  • Parameters

Jakie ubranka warto kupić dla niemowlaka?

Bardzo wygodnym ubraniem dla niemowląt są pajacyki – jednoczęściowe stroje, które można założyć bezpośrednio na pieluszkę albo, jeśli jest chłodniej, na body. Pajacyk niemowlęcy nie uciska w żaden sposób brzuszka dziecka, ponieważ nie ma gumki, jak np. spodenki. Nie trzeba go kompletować z drugą częścią garderoby i łatwo go przebrać. Dobrą alternatywą jest również połączenie body + spodenki lub półśpiochy. Warto wybierać te spodenki i półśpiochy, które mają na brzuszku szeroki, delikatny ściągacz zamiast mocnej wąskiej gumki. Są wygodniejsze dla dziecka, bo nie gniotą jego delikatnego brzuszka. Innym rozwiązaniem może być, obecnie rzadziej spotykane, połączenie body lub kaftanik i śpioszki (spodenki zapinane na ramionach).

W okresie letnim należy zaopatrzyć się w krótkie rampersy oraz body z krótkim rękawem.

Jaki rozmiar ubranek kupić dla noworodka? Ile kupić zestawów ubranek dla niemowlaka?

Odpowiedź na pytanie, jak dużo ubranek należy kupić niemowlakowi i w jakim rozmiarze jest złożona. Większość dzieci zaczyna po urodzeniu od rozmiaru 56 lub 62. Trzeba jednak pamiętać, że zwykle dzieci najszybciej przyrastają w ciągu pierwszych 3 miesięcy życia. Rozmiar, od którego zaczynają po urodzeniu, noszą zazwyczaj nie dłużej niż przez pierwszy miesiąc. W dodatku rosną skokowo, może więc okazać się, że któryś z rozmiarów niemal ominą (będzie pasował na nie przez tydzień lub dwa). Zwykle dziewczynki rodzą się mniejsze od chłopców i przyrastają na początku nieco wolniej. Chłopcy statystycznie najdłużej w pierwszym roku życia noszą rozmiar 68 lub 74. 

Ilość ubrań dla niemowlaka, których będziesz potrzebować zależy od kilku czynników:

·       Jak często planujesz prać ubrania dziecka,

·       Czy planujesz wyjazdy, w czasie których nie będziesz miała możliwości wyprania ubrań przez kilka dni z kolei,

·       Jak często Twoje dziecko będzie ulewało mleko, brudząc ubrania,

·       Czy dziecko będzie robiło mokre, wyciekające z pieluszki kupy

Prawdopodobnie planując wyprawkę znasz odpowiedź tylko na 2 pierwsze pytania, więc na nich oprzyj swoje początkowe zakupy. Załóż, że dziecko będzie potrzebowało 2-3 zestawy ubrań na każdy dzień. Jeśli urodzisz w okresie wiosenno-letnim przygotuj się na różne warianty pogodowe. Warto mieć letnie ubrania na upalne dni i kilka cieplejszych na chłodniejsze noce, gorszą pogodę, czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.