• Rompers

 

Pajacyki niemowlęce dla dziewczynek

Pajacyki niemowlęce to jedna z najpopularniejszych części bielizny dla niemowląt. Pajacyki niemowlęce dzieci noszą zwykle mniej więcej do ukończenia 2 roku życia. Przez pierwsze kilka miesięcy życia dziecko pajacyk stanowi formę zarówno piżamki, jak i stroju na dzień. W kolejnych miesiącach zwykle używa się pajacyków niemowlęcych głównie do spania, jako piżamki dla niemowląt.

  • Parameters

 

Co to jest pajacyk niemowlęcy?

Pajacyk niemowlęcy to ubranko, które zakrywa całe ciało niemowlaka. Jest to więc coś na kształt kombinezonu, dziecko ma zakryte nóżki, pupę, brzuszek, plecki i rączki. Dla rodziców to zwykle najwygodniejsza część dziecięcej garderoby. Pajacyki niemowlęce występują w różnych kombinacjach. Wyróżniamy między innymi klasyczne pajacyki niemowlęce, czyli takie, gdzie zakryte są również stopy dziecka, a na całej wysokości pajacyka jest zapinanie na napki albo zatrzaski. Inną formą pajacyka niemowlęcego jest pajacyk typu rampers. Taki pajac niemowlęcy kończy się na kostkach dziecka i może być zapinany klasycznie na całej wysokości albo tylko od kroku do nóżek i przy głowie. Warto na początek kupić pajacyk w każdym wariancie i sprawdzić, który jest dla Ciebie, jako rodzica, najwygodniejszy do ubierania.

Pajacyki dla dziewczynek w naszym sklepie są dostępne w przeróżnych kolorach i wzorach. Niektóre z nich są bardzo proste, inne mają dekoracje w postaci falbanek, ciekawych obszyć, elementów 3D, nadruków. Większość z nich jest wykonana z bezpiecznej dla dzieci, antyalergicznej bawełny. To materiał szczególnie polecany w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko leży bez ruchu i ważne jest, aby nie pociło się w kontakcie ze sztucznymi materiałami.

Jako odzież wierzchnią proponujemy również pajacyki z pluszu i pajacyki welurowe. Pod spód takiego pajacyka córeczkę warto ubrać przynajmniej w bawełniane body.