• Categories
  • Search
  • Rompers

 

Pajacyki niemowlęce dla dziewczynek

Pajacyki niemowlęce to jedna z najpopularniejszych części bielizny dla niemowląt. Pajacyki niemowlęce dzieci noszą zwykle mniej więcej do ukończenia 2 roku życia. Przez pierwsze kilka miesięcy życia dziecko pajacyk stanowi formę zarówno piżamki, jak i stroju na dzień. W kolejnych miesiącach zwykle używa się pajacyków niemowlęcych głównie do spania, jako piżamki dla niemowląt.

 

Co to jest pajacyk niemowlęcy?

Pajacyk niemowlęcy to ubranko, które zakrywa całe ciało niemowlaka. Jest to więc coś na kształt kombinezonu, dziecko ma zakryte nóżki, pupę, brzuszek, plecki i rączki. Dla rodziców to zwykle najwygodniejsza część dziecięcej garderoby. Pajacyki niemowlęce występują w różnych kombinacjach. Wyróżniamy między innymi klasyczne pajacyki niemowlęce, czyli takie, gdzie zakryte są również stopy dziecka, a na całej wysokości pajacyka jest zapinanie na napki albo zatrzaski. Inną formą pajacyka niemowlęcego jest pajacyk typu rampers. Taki pajac niemowlęcy kończy się na kostkach dziecka i może być zapinany klasycznie na całej wysokości albo tylko od kroku do nóżek i przy głowie. Warto na początek kupić pajacyk w każdym wariancie i sprawdzić, który jest dla Ciebie, jako rodzica, najwygodniejszy do ubierania.

Pajacyki dla dziewczynek w naszym sklepie są dostępne w przeróżnych kolorach i wzorach. Niektóre z nich są bardzo proste, inne mają dekoracje w postaci falbanek, ciekawych obszyć, elementów 3D, nadruków. Większość z nich jest wykonana z bezpiecznej dla dzieci, antyalergicznej bawełny. To materiał szczególnie polecany w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko leży bez ruchu i ważne jest, aby nie pociło się w kontakcie ze sztucznymi materiałami.

Jako odzież wierzchnią proponujemy również pajacyki z pluszu i pajacyki welurowe. Pod spód takiego pajacyka córeczkę warto ubrać przynajmniej w bawełniane body.