• Ubranka dla dziewczynki w wieku niemowlęcym - Rozmiary: 56, 62, 68, 74, 80, 86

 

W wyprawce niemowlęcej z ubrankami dla dziewczynki znajduje się sporo elementów. Podstawowe to body, pajacyki, rampersy, półśpiochy i spodenki. Dodatkowo wśród ubranek dla dziewczynki można znaleźć bodosukienki, sukienki, spódniczki, a także dodatki – buciki-niechodki, skarpetki, rajtuzki, czapki, tubany, opaski, apaszki. Na okres jesienno-zimowy i wiosenny przyda się również ciepły kombinezon.

  • Parameters

 

Jaki rozmiar ubranek kupić dla dziewczynki?

Zdecydowana większość dziewczynek po urodzeniu nosi rozmiar 56, dość szybko jednak przejdzie do rozmiaru 62. Zwykle dziewczynki noszą rozmiar 62 dość długo, podobnie jak rozmiar 68. Warto na początek kupić po kilka sztuk z każdego rozmiaru, dzięki czemu łatwiej będzie uchwycić moment, kiedy nadejdzie czas na zmianę.

Jakie zestawy ubrań dla dziewczynki stworzyć w wyprawce i ile? 

To, jaki rodzaj ubranek będzie dla Was najwygodniejszy jest kwestią bardzo indywidualną. Głównie od rodziców zależy, co okaże się dla nich najwygodniejsze. Jedni wolą pajacyki, ponieważ nie wymagają dopierania ubrań do siebie. Inni lubią, gdy ubranko w ciągu dla wygląda bardziej „dorośle”, więc dobierają body i półśpiochy lub spodenki. Również kwestia zapinania z przodu bądź ubierania przez głowę nie jest jednoznaczna i zależy od indywidualnych preferencji. Na początek spróbuj sprawdzić każde rozwiązanie i zobacz, co jest dla Ciebie najwygodniejsze.

Załóż, że dziecko będzie potrzebowało 2-3 różnych zestawów na każdy dzień. W zależności od tego, jak często planujesz robić pranie, skompletuj właściwą ilość ubranek dla noworodka.

Oprócz tego zaopatrz się koniecznie w minimum jedną czapkę na chłodniejsze dni oraz po kąpieli. Do pajacyków i spodenek przez zakrytych stópek przydadzą się też skarpetki dla niemowląt.