Historię maleńkiej Adelki z Ukrainy nadesłała do nas Pani Sara Kalisz. 

"Adelka to 8-mio miesięczna dziewczynka, która dostała wyrok, z którym razem z rodzicami walczy od 4 miesięcy. Adelinka choruje na RDZENIOWY ZANIK MIESNI TYPU 1. SMA, który odbiera jej sprawność dzień po dniu.


Gdy Adelka miała miesiąc rodzice zaczęli zauważać zmiany w jej zachowaniu, przestała poruszać nóżkami i robiła się coraz słabsza.


Po kilku wizytach u specjalistów na rodzinę spadła informacja,która wywróciła ich całe życie. SMA1 - choroba genetyczna, która nieleczona prowadzi do śmierci poprzez uduszenie lub zagłodzenie...Rodzina pochodzi z Ukrainy, gdzie rdzeniowy zanik mięśni nie jest leczony, dlatego musieli podjąć najtrudniejszą, a zarazem najszybszą, decyzję w ich życiu. Opuścili Ukrainę, przeprowadzając się do Polski... Opuścili swoją starszą córkę-12 letnią Mashę, która została w domu z babcią. Nie można wyobrazić sobie bólu, który towarzyszy im dzień po dniu.

Adelka zbiera na najdroższy lek świata - TERAPIĘ GENOWĄ, która pozwoli im wrócić do domu. TERAPIA TA KOSZTUJE AŻ 9 MLN ZŁOTYCH!Prosimy ludzi o dobrym sercu o pomoc dla Adelki. Liczy się każda złotówka. Musimy zwalczyć o to dzieciątko... oni nie mają tutaj sąsiadów ani przyjaciół ale mają NAS. POMÓŻMY 🙏"